Jak wspomóc odporność dziecka ?

Ciepło - zimno.
Pogoda nas w tym roku nie rozpieszcza, teraz można by rzec, że jest wręcz jesienna.

Dlatego ja zrobiłam już zapas naturalnych syropów na najbliższy miesiąc.
Co by w razie kataru, kaszlu - działać.


1) Syrop z cebuli - sprawdził się przy każdym kaszlu Kacpra. Proporcji  nie podam, bo robię na ''oko'' - ale na pewno 3-4 cebule pokrojone w piórka wkładamy do słoika, zasypujemy cukrem i po dwóch dniach mamy gotowy syrop. Postać może tak do około 20stu dni. Trzeba jednak pamiętać, że cebula dla malutkich dzieci jest ciężkostrawna [nawet syrop], więc rozważnie. Ja przy kaszlu Kacprowi dawałam 5 ml dziennie / max przez trzy dni.

2) Syrop z czosnku - kolejna ciężkostrawna rzecz. W dodatku posiada miód, który często uczula dzieci, więc tu też bez szaleństw. Kacper dostawał 2,5 ml / co trzeci dzień. Przepis: 10 ząbków czosnku drobno pokrojonych [polskiego!!], szklanka miodu, sok z jednej cytryny, odrobinę startego imbiru. Do słoika i trzymać w lodówce. PS. ten syrop obniża ciśnienie, działa jak antybiotyk i jest pyszny. :D

3) Tran - w Rossmanie często mają promocję. Trzeba pamiętać, że jeśli podajecie dziecku tran, to już nie podajemy witaminy D w ten dzień. Najlepiej zastosować schemat:   WIT D -pon, śr, pt, ndz / TRAN - wt, czw, sob - przez trzy tygodnie. Potem zrobić tydzień przerwy od tranu (też jest ciężkostrawny) i od nowa.

4) Świeże powietrze - nawet jak dziecko jest lekko przeziębione. Spacer po lesie, parku.

5) Bez przegrzewania - ubierajcie dziecko tak jak siebie + kocyk albo lekki sweterek.


Enjoy.


Komentarze