10 najlepszych zabawek, które były już w Twoim domu!

Kupujesz czadowe ciężarówki dla swojego syna / czadową lalkę dla swojej córki.
Super! Pobawi się raz, może dwa i potem kurzy się w ''chomiku'' na zabawki.

U nas jest tak prawie ze wszystkim.

Za to garnki, kubki plastikowe, ryż czy inne rzeczy, fascynują go cały czas.


Zestawienie dziesięciu rzeczy, które ciekawią mojego syna bardziej niż jego zabawki.

1) Garnki, patelnie - tego nie zabezpieczam przed nim, bo i po co. Ma frajdę jak wkłada do nich jakieś swoje rzeczy.
2) Stare karty telefoniczne i karty do gry - początkowo trzymałam je z sentymentu, ale jak sprawdziłam, że wartości to one nie mają żadnej - oddałam je Kacprowi. I to był strzał w dziesiątkę, bo od czasu do czasu, wraca do zabawy tymi rzeczami.
3) Plastikowe opakowania od szamponu itd. - zamiast gumowych zbieraczy pleśni - pudełko po szamponie, stara butelka po napoju, czy kolorowe miseczki do polewania.
4) Lodówka - nasza, prawdziwa, taka na prąd. Miesiąc temu opanował otwieranie jej. Wyjmowanie owoców i warzyw i wkładanie ich na zmianę - najlepsza zabawa ostatniego miesiąca.
5) Ryż, kasza - wiecie ''Idzie Grześ przez wieś... '' dobrze, że mamy odkurzacze! :)
6) Naczynia - uwaga! tutaj trzeba być przy dziecku, żeby asekurować tą całą zabawę. Tutaj to samo co z garnkami - tylko Kacper układa na podłodze całą moją porcelanę i kilka talerzy. I bawi się drewnianą łyżeczką. Pamiętajcie żeby nie przechowywać ostrych sztućców w zasięgu ręki dzieci.
7) Klucze - zawsze the best. Od najmniejszego je uwielbiał. Traktował jako gryzak, potem je nam chował, teraz lubi ich dźwięk. I tak zostało.
8) Pralka - szczególnie taka co już pierze. Szczególnie fajnie jest, jak zostaje wirowanie, a Kacper włącza od nowa program! Polecam :)
9) Książki - czytanie to fajna rzecz, ale czytanie z prędkością światła jeszcze lepsza. Przewracanie Mamie i Tacie kartek w trakcie czytania, to przezabawna-zabawa.
10) Klamry do prania. Zapinanie i odczepianie z prania! Uwielbiamy wywieszać razem pranie! :)


I po cholere kupować jakieś wypasione autka, jak można kupić zestaw szamponów i klamerek do wieszania prania ? ;)


Komentarze