Przejdź do głównej zawartości

Jak to jest z tymi Danonkami ?

Z ciekawości, wrzuciłam takie hasło, do wyszukiwarki i wyświetliło sporo starych artykułów, gdzie te serki, były dość ostro krytykowane. Doszukałam się w artykułach, że zawierały one syrop glukozowo-fruktozowy, a obecnie w składzie go brak. Dlatego, zaczęłam dalej drążyć.

Sceptycznie więc podchodziłam, do zakupu tego produktu. Jednak, nie taki diabeł straszny, jak go malują.
Obecny skład Danonków, wygląda tak:
TWAROŻEK odtłuszczony, ŚMIETANKA, cukier, woda, truskawki (3% - puree), oligofruktoza, BIAŁKA MLEKA, skrobia modyfikowana, wapń, koncentrat soku z buraka czerwonego, naturalny aromat waniliowy, aromaty naturalne, witamina D

Huh, nie jest to wymarzony skład produktu, który chcemy podać dziecku.
Jednak nie zawiera on: wyżej wymienionego syropu i gumy guar, którą producenci często stosują w jogurtach, serkach itp. Więc in plus.

Czy trzeba bać się cukru? Jeśli spożywamy go, w rozsądnych ilościach, to nie.
Ja kawy bez cukru, nie mogę sobie wyobrazić, nie odmawiam więc go sobie. Natomiast, od kilku miesięcy stosujemy jedną zasadę, która dotyczy także naszego dziecka - w weekendy jemy co chcemy i ile chcemy. [Stąd ten wczorajszy mem :)]. Efekt jest taki, że po odstawieniu batoników, ciasteczek, które podjadaliśmy sobie dosyć często, w weekend zjem jednego batonika i mój organizm mówi ''ja już nie mogęęęęę!''. I mam dość czekolady, na najbliższe kilka/kilkanaście dni.

W składzie serków, najbardziej zaintrygowało mnie, co to ''oligofruktoza'', czy  jest się czego obawiać? Otóż, jest to składnik, który przyczynia się, do prawidłowej flory bakteryjnej jelit. Ba, jest uważany jako jeden z tych składników, które mają zapobiegać rozwojowi nowotworów. Nasze bakterie, karmią się oligofruktozą.

Reasumując - nowe Danonki mogą być urozmaiceniem diety, ale nie wierzcie w to, że kubeczek codziennie, spełni zapotrzebowanie organizmu Waszego dziecka na witaminy itp. Cena - 7,5 zł / 6 sztuk x 90 g [kupowałam w Biedronce].

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dziesięć pomocnych rad, które ułatwią Twój wyjazd na wakacje!

Urlop planuj zawsze na przełomie listopad-grudzień, dostępność lokali na wakacje, jest wtedy jeszcze bardzo duży. My mieliśmy teraz mały poślizg i w lutym miałam ogromny problem ze znalezieniem czegoś fajnego. Na szczęście się udało, ale już ceny też były mniej sympatyczne. Apteczkę uzupełnij zanim wyjedziesz na wakacje. Może się zdarzyć, że akurat w tamtejszej aptece nie będzie np. środka przeciwbólowego, który działa na Twoje dziecko lub na Ciebie. Tudzież, że apteka będzie nieczynna, albo jej zwyczajnie nie będzie. I niech Was nie zwiedzie pochmurne niebo nad morzem. Nawet wtedy trzeba wysmarować kremem ochronnym buźki, uszy i inne delikatne fragmenty skóry. ! Zabierz ze sobą olejek miętowy lub herbaciany. Skutecznie odstrasza kleszcze, komary i inne robactwo. Co najważniejsze - jest to produkt, który nie zawiera chemii, więc nie zaszkodzi skórze Twojej rodziny, zwłaszcza małym dzieciom.Boisz się, że znowu będziesz taszczył/a dziesięć walizek na wakacje? Weź to, co naprawdę będzie …

Trzydniówka okazała się pięciodniówką!

Kacper miał szczepienie 10 dni temu.
Po 5 dniach dostał wysokiej gorączki, zero kaszlu, kataru. Trochę bardziej bolały wychodzące zęby. Trójki już prawie na wierzchu.. oby szybko.
Chłopak ma naprawdę trudne ząbkowanie, ale nie o tym to ja chciałam.

Na trzeci dzień gorączka ustąpiła, a sięgała nawet 39,7!! Nie panikowałam, zbijałam, chłodziłam i poiłam.
Pojawiła się wysypka, a raczej wysyp! Był cały zakropkowany.

Pielęgniarka od szczepień ostrzegała, że organizm tworzy przeciwciała i również z powodu szczepienia może go wysypać, może mieć powiększone węzły chłonne itp. itd. I żeby głównie aplikować paracetamol (można podać rocznemu dziecku 5 ml - co 4 h i tylko 4 x dziennie!! )

Problem w tym, że wysypka do dzisiaj nie znikała. Tzn. dzisiaj w ciągu godziny zrobił się prawie czysty. Wróciły naturalne kolorki skóry.

Nie lubię jeździć bez powodu do lekarza, bo innych oznak infekcji nie miał.
Nasz lekarz telefonicznie też uspokoił nas, że pewnie trzydniówka...

Dlaczego o tym piszę ?

Kacpe…

Palto latem - o ubieraniu dzieci.

Idziemy z Młodym na spacer. On w wózku: spacerówka, bez parasolki i innych cuda wianków.
Gołe stopy, krótkie spodenki z zeszłego sezonu, czapa z daszkiem, która ląduje co najmniej 50 razy w ciągu spaceru, na ziemi. Ogólnie, fajnie, zwiewnie i przewiewnie.

Mijamy pierwszy wózek: matka na stopach japoneczki i leciutki kombinezon, okular przeciwsłoneczny. Dziecko w wózku: skarpety wełniane, jeansowe, długie spodnie, długi rękaw, czapka [jeszcze zimowa - co by nie zawiało, c'nie?], najmodniejsza parasolka do wózka i. I co ? I patrzymy za chwilę, wychodzą na słoneczko, a matka zarzuca grubą pieluchę na budę, bo tak bezpieczniej.
Serio ?
Serio, poddajecie swoje dzieci eksperymentowi ? '' Ile moje dziecko wytrzyma w wózku, który jest nagrzany do 36 stopni C'' ?
Serio, waszym dupom ma być przewiewnie, a Wy myślicie, że na pewno czują się, jakby były na Syberii ?

Mijamy drugi wózek: dumni rodzice z noworodkiem. Podobna sytuacja, ale już hardkorowa. Zajebiście gruby, polarow…